Ferhat Güneyli albüm lansman konseriyle 25 Aralık’ta Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde!

Selda Bağcan düetiyle adından söz ettiren Ferhat Güneyli albüm lansman konseriyle 25 Aralık’ta Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“İşte Gidiyorum” adını taşıyan ikinci albümünü Majör Müzik etiketiyle piyasaya çıkaran Ferhat Güneyli, albümünde müziğin yaşayan efsane ismi Selda Bağcan ile düet yaptı. Albümle aynı adı taşıyan şarkıda Selda Bağcan Ferhat Güneyli’ye eşlik ederken Yunanistan‘da çekilen klipte de yer aldı. Ferhat Güneyli’ye albümünde destek veren Selda Bağcan, Nevzat Çelik‘in şiiri “Sıcak Saklayın Gecelerimi”nin de  bestesini yaptı.

Albümde yer alan 11 eserden 6’sının bestesini yapan sanatçı, Yusuf Hayaloğlu, Ziya Aslan, Nimet Erişen ve Fuat Doğan’ın şiirlerini besteledi. Ahmet Kaya’nın son zamanlarını anlatan Yusuf Hayaloğlu’nun ‘İşte Gidiyorum’ adlı şiirinin bestesini de Güneyli yaptı.

 

“Kaçak Sevdam” adlı eserin hem söz hem de müziğinde kendi imzası bulunan Güneyli, albümünde Madımak Katliamında hayatını kaybeden Hasret Gültekin’e ait olan “Dağlar,Yarim Senden Ayrılalı”adlı türkülere yer verdi.

Albümün düzenlemesini yapan müzik dünyasının başarılı aranjörü Osman İşmen, Güneyli’ye şiiri Ziya Aslan’a ait “Yıkılırsa İnsan” adlı bestesini de hediye etti.

Albüme Usta Müzisyenler Erdinç Şenyaylar, İsmail Soyberk, Murat İşmen, Çağdaş Oruç, Ali Yılmaz, Şenova Ülker, Ertan Tekin, Eyüp Hamiş, Mustafa Süder, Hakkı Çakar ve Özcan Yılmaz eşlik etti.

 

Kaynak:Haberler.com

Tag Cloud:

ferhatguneyli

TurkeyGerman